دسته‌بندی نشده

cross fit cover

سازه کراسفیت

برای رسیدن به اندامی ایده آل راه های مختلفی وجود دارد که با استفاده از وسایل مختلفی انجام می شود. یکی از آن ها سازه…

ادامه مطلب
cover

ایده خلاقانه طراحی دکوراسیون باشگاه در ۱۴۰۳

قطعا اولین نکته ای که در بدو ورود به هر مکانی توجه ما را به خود جلب می کند دکوراسیون و طراحی داخلی آن مکان…

ادامه مطلب
هوم جیم کاور

هوم جیم چیست ؟ صفرتا ۱۰۰ تجهیزات هوم جیم

 هوم جیم (Home gym ) همانطور که از اسمش پیداست، باشگاه مجهزی است  که در خانه برای ورزش کردن تجهیز می شود . ورزش کردن…

ادامه مطلب
crossfit

کراس فیت و راهنمای خرید دستگاه و تجهیزات کراس فیت

کراس فیت از جمله شاخه های ورزشی دارای محبوبیت در اغلب کشورهاست که به آن معجزه تناسب اندام میگویند. چراکه کراس فیت ، مجموعه ای…

ادامه مطلب
مجوز باشگله ورزشی

راهنمای جامع دریافت مجوز باشگاه ورزشی

با پیشرفت زندگی ماشینی و یک‌جا نشینی، تحرک و پویایی مردم نسبت به گذشته بسیار کاهش پیدا کرده است و تنها راه رهایی از این…

ادامه مطلب
لیست تجهیزات، لوازم و وسایل مورد نیاز باشگاه بدنسازی

لیست تجهیزات، لوازم و وسایل مورد نیاز باشگاه بدنسازی

این روزها صنعت لوازم و تجهیزات ورزشی به سرعت در حال رشد است. ورزش در باشگاه‌های مجهز به حدی باب شده است که بسیاری را…

ادامه مطلب
0 تا 100 راه اندازی باشگاه

صفر تا صد راه اندازی باشگاه ورزشی

در این روزها، تعداد زیادی از افراد به دلیل مشکلات ناشی از اضافه وزن، درد‌های متداول و افسردگی به باشگاه‌های بدنسازی مراجعه می‌کنند. آن‌ها باور…

ادامه مطلب

در این روزها، تعداد زیادی از افراد به دلیل مشکلات ناشی از اضافه وزن، درد‌های متداول و افسردگی به باشگاه‌های بدنسازی مراجعه می‌کنند. آن‌ها باور دارند که ورزش کردن تأثیر بسیار مثبتی بر سلامت روحی و جسمی خود دارد. همچنین، افرادی که دارای تجربه و تخصص در زمینه ورزش هستند، به تاسیس باشگاه‌های بدنسازی می‌پردازند. در این مقاله، قصد داریم به شما مراحل تاسیس و راه‌اندازی یک باشگاه بدنسازی را توضیح دهیم.

گرفتن کارت مربیگری:

برای ثبت نام در کلاس‌های مربیگری بدنسازی، نیازی به پیش زمینه خاصی ندارید. به عنوان یک فرد آماتور، شما می‌توانید با اطلاع از زمان برگزاری کلاس‌های مربیگری بدنسازی که هر ساله توسط فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام هر استان اطلاع رسانی می‌شود، برای ثبت نام خود اقدام کنید.

برای اطلاعات دقیقتر، می‌توانید به فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در شهر محل سکونت خود مراجعه کنید. آنها می‌توانند شما را درباره تاریخ شروع کلاس‌ها و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مطلع سازند.

در صورتی که شما قبلاً دارای کارت مربیگری تاریخ دار یا لیسانس رشته تربیت بدنی یا مدرک بیشتری در این رشته هستید، نیازی به طی کردن دروس عمومی نخواهید داشت. می‌توانید مدرک خود را به جای قبولی دروس عمومی به هیئت بدنسازی تحویل داده و برای ثبت نام در کلاس‌های تخصصی اقدام کنید.

لازم به ذکر است که شرط سنی ثبت نام در کلاس‌ها حداقل بیست سال و حداکثر شصت سال است.

دریافت مجوز برای تاسیس باشگاه:

0 تا 10 راه انازی باشگاه ورزشی

یکی از ضروری‌ترین نکات مورد بررسی دریافت مجوز می‌باشد که باید به صورت جدی پیگیری شود و همچنین باید به چگونگی ارائه رشته‌های ورزشی و انتخاب همکار نیز توجه داشت. سعی کنید رشته‌های ورزشی را با در نظر داشتن تقاضای جامعه انتخاب کرده و از مربیان خوب برای هررشته درخواست همکاری کنید.

شرایط مورد نیاز برای دریافت مجوز :

 1. متدین و دارای التزام عملی به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور .
 2. اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و قانون اساسی .
 3. نداشتن هر گونه سابقه سوء در امور سیاسی ، اعتقادی ،اخلاقی و محکومیت های مؤثر .
 4. داشتن توان تأمین فضا و امکانات لازم متناسب با رشته یا رشته های ورزشی مورد تقاضا مطابق دستورالعمل اختصاصی رشته های مورد درخواست.
 5. دارابودن مالکیت بر اعیانی یا منافع مکان باشگاه.
 6. نداشتن هرگونه اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان و بیماری مسری.
 7. دارابودن وضعیت نظام وظیفه عمومی در مورد آقایان .

مدارک لازم:

 • تصویر کارت ملی
 • تصویر سند مالکیت
 • -تصویر شناسنامه
 • عکس پرسنلی
 • تصویر کارت نظام وظیفه
 • تصویر اجاره نامه
 • گواهی عدم سوءپیشینه کیفری
 • آگهی روزنامه رسمی متقاضی
 • -تصویر گواهی عدم اعتیاد
 • تصویر کارت مربی حداقل یک نفر

مقدار سرمایه لازم:

تعیین هزینه دقیق ساخت یک باشگاه ورزشی باید با برنامه ریزی و تعیین برنامه کاری پیش برود .

در راه اندازی باشگاه ورزشی دو نوع سناریوی  در پیش روی شماست تا هزینه تاسیس باشگاه ورزشی شما را تعیین کند ,

سناریوی اول:

اگر زمین دارید و میخواهید باشگاه ورزشی خود را در ملک خود راه اندازی کنید مطلما نیاز به صرف هزینه های بسیار زیادی برای شروع کار دارید که البته می توانید از وام برای تاسیس باشگاه ورزشی خود استفاده کنید .

سناریوی دوم :

راه اندازی باشگاه ورزشی در مکان اجاره ای که در این صورت هزینه های اولیه بسیار کاهش پیدا می کنید و شما تنها با تهیه تجهیزات می توانید کار خود را شروع کنید.

در این خصوص باید گفت سرمایه اولیه و اندازه این مبلغ به محل تاسیس، متراژ باشگاه، تجهیزات و امکانات مربوط است. اما به‌طورکلی بودجه مورد نیاز برای راه اندازی باشگاه ورزشی بین ۲۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد تومان برآورد شده است. لازم به ذکر است برخی از صاحبان سالن‌های بدنسازی سعی می‌کنند با خرید تجهیزات دست‌دوم هزینه‌های خود را کاهش دهند.

جمعیت و ضریب سنی:

0 تا 100 راه اندازی باشگاه

باید مطمئن شوید شهری که در ان هستید از نظر جمعیت پاسخگوی باشگاه شما باشد وگرنه خیلی زود در این راه شکست میخورید. بیشترین تعدادی که ثبت نام میکنند اکثرا بین ۱۸ تا ۳۰ سال سن دارند. پس باید فضای باشگاه رو با توجه به روحیات انها دیزاین کنید تا جذب بیشتری داشته باشید.

بررسی رقبا:

اگر قصد دارید در شهر کوچکی باشگاه تاسیس کنید،باید ابتدا وضعیت رقبا را بررسی کنید. اگر در یک شهر کوچک، تعدادی باشگاه قبل از شما فعالیت داشته باشند، تاسیس باشگاه جدید یک ریسک بزرگ است. ورزشکارانی که بر اساس جمعیت شما روی آنها حساب کرده اید قبلا جذب باشگاه های دیگری شده اند و لذا شما برای جذب ورزشکاران جدید دچار چالش خواهید شد.

تبلیغات:

برای معرفی باشگاه خود به مخاطبان نیاز به تبلیغات دارید زیرا از کارهای ساده و کم هزینه ای است که سود سرشاری ایجاد می کند. استفاده از بنرها و تراکت های تبلیغاتی، که ابتدایی ترین شیوه تبلیغاتی است و یا استفاده از فضاهای مجازی مثل اینستاگرام، تلگرام و… . درج آگهی در روزنامه های پرخواننده یکی از بهترین شیوه های تبلیغات است.

در کل راه اندازی باشگاه بدنسازی می تواند یکی از شغل های پردرآمد باشد. به خصوص که روز به روز بر تعداد افرادی که می خواهند به تناسب اندام برسند، بیشتر می شود. به این ترتیب اگر شما دستی بر ورزش دارید و می توانید از عهده هزینه های راه اندازی باشگاه برآیید، حتما به این شغل توجه ویژه ای داشته باشید.

صفر تا صد راه اندازی باشگاه شما با لومانا :

از صفر تا صد راه‌اندازی باشگاه ورزشی خودتان را به لومانا بسپارید!

لومانا، یک تیم حرفه ای برای  راه‌اندازی باشگاه ورزشی شما است که تمامی ابزارها و منابعی که نیاز دارید را در اختیار شما قرار می‌دهد. از طراحی و ساخت باشگاه، تأمین تجهیزات و تأسیسات، بهبود عملکرد و مدیریت باشگاه، تبلیغات و بازاریابی تا ایجاد برنامه‌های آموزشی و تمرینی، همه چیز را لومانا به شما ارائه می‌دهد.

لومانا با تکیه بر تجربه و تخصص موسس خود سرکار خانم نوشین باقری به شما این امکان را می‌دهد تا به سادگی و با کمترین هزینه، باشگاه ورزشی خود را ایجاد و راه اندازی کنید .  با مجموعه لومانا، می‌توانید تمامی جنبه‌های بهینه سازی عملکرد باشگاه خود را مدیریت کنید و در نتیجه، تعداد اعضای خود را افزایش دهید و درآمد بالاتری را به دست آورید.

بنابراین صفر تا صد راه‌اندازی باشگاه ورزشیتان را به لومانا بسپارید و به موفقیت موردانتظار خود در عرصه ورزشی برسید. برای اطلاعات بیشتر، با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.

لومانا – توسعه‌دهنده شما در دنیای ورزش!