راه اندازی و تجهیز باشگاه ورزشی

تعداد افرادی که از باشگاه های ورزشی استفاده می کنند و به سلامت و تناسب اندام خود اهمیت می دهند روز به روز در حال افزایش است. بنابراین نیاز به سالن های ورزشی و راه و اندازی و تجهیز باشگاه ورزشی هم به مراتب بیشتر از قبل احساس می شود.

تاسیس یک سالن ورزشی هرچند که می تواند ایده بسیار خوبی در حال حاضر باشد، اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که یک باشگاه ورزشی موفق علاوه بر مکان و تجهیزات مناسب، نیازمند مشاوره و طراحی تخصصی می باشد که می توانید با تکیه بر تیم لومانا اسپرت این خدمات را در بالاترین و حرفه‌ای ترین سطح ممکن دریافت کنید.

نمونه کارهای ما

راه اندازی و تجهیز باشگاه ورزشی-نمونه کار1
راه اندازی و تجهیز باشگاه ورزشی-نمونه کار2
راه اندازی و تجهیز باشگاه ورزشی-نمونه کار3
راه اندازی و تجهیز باشگاه ورزشی-نمونه کار4
راه اندازی و تجهیز باشگاه ورزشی-نمونه کار5
راه اندازی و تجهیز باشگاه ورزشی-نمونه کار6


تماس با ما
تماس با ما

خدمات مربوط به طراحی ، راه اندازی و تجهیز باشگاه ورزشی

ما در مجموعه لومانا با تکیه بر تیم مجرب خود، تمامی خدمات مرتبط به انواع باشگاه‌ ها و اتاق های ورزشی، هوم جیم‌ها و سالن های کراسفیت را به صورت کاملا تخصصی در سراسر ایران ارائه می‌دهیم.

خدماتی چون مشاوره، طراحی و تجهیز صفر تا صد مجموعه ورزشی مورد نظر شما که در بالاترین سطح کیفیت عرضه می‌شوند. راه اندازی یک باشگاه ورزشی در هرنوع فعالیتی نیاز به راهنمایی تخصصی و اطلاعات درست و دقیق دارد تا بتوانیم در نهایت به نتیجه مطلوب و دلخواه خود برسیم.

صفر تا ۱۰۰ راه اندازی باشگاه های ورزشی


طراحی باشگاه های ورزشی

طراحی و دیزاین باشگاه های ورزشی


معرفی محبوب ترین مربی های ورزشی

معرفی محبوب ترین مربی های ورزشی


تجهیزات به روز و با کیفیت

تجهیزات به روز و با کیفیت

طراحی و راه اندازی باشگاه های ورزشی

راه اندازی و تجهیز باشگاه ورزشی هم مانند شروع هر کسب و کار دیگری نیازمند رعایت اصول و قواعد مشخصی است و بهتر است که در تمام مراحل طراحی و تجهیز از یک تیم مجرب و حرفه‌ای کمک گرفته شود. برای آشنایی بیشتر و دریافت اطلاعات در این مورد با ما همراه باشید.

روند طراحی باشگاه های ورزشی

انتخاب مکان مناسب در راه اندازی و تجهیز باشگاه ورزشی

اولین قدم برای تاسیس هر نوع باشگاه ورزشی، انتخاب یک مکان مناسب و قابل استفاده برای ورزش کردن می باشد. برای مثال اگر هدف راه اندازی یک باشگاه بدنسازی با ظرفیت بالا باشد، قاعدتا باید سالنی در ابعاد مناسب در اختیار داشته باشید. و یا اگر هدف شما داشتن یک هوم جیم (باشگاه خانگی) باشد، اختصاص دادن یک اتاق در خانه می تواند کافی باشد.

انتخاب کفپوش مناسب برای راه اندازی و تجهیز باشگاه ورزشی

کف‌پوش سالن های ورزشی یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که باید به آن توجه شود. به طور کلی کفپوش یک باشگاه باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

  • قدرت ضربه گیری و اصطکاک بالا داشته باشد
  • آنتی باکتریال باشد
  • قابل شست و شو و نظافت باشد
  • جلوه بصری خوبی داشته باشد

بنابراین می توان گفت بهترین نوع کفپوش برای استفاده از باشگاه ها، کفپوش گرانولی یا پلاستیکی می باشد. این کفپوش قدرت بسیار بالایی در ضربه گیری دارد و در اثر فشارهای ناشی دستگاه های ورزشی دچار آسیب نمی شود و از ورزشکاران نیز در برابر آسیب دیدن محافظت می کند. کفپوش های گرانولی در رنگ های مختلفی عرضه می شوند و افراد می توانند با توجه به طراحی باشگاه خود، رنگ کفپوش دلخواه خود را انتخاب کنند.

نورپردازی صحیح در راه اندازی و تجهیز باشگاه ورزشی

استفاده از نور طبیعی و کافی در باشگاه های ورزشی اهمیت به سزایی دارد و از تاثیرمستقیم آن بر روحیه‌ی ورزشکاران نباید غافل شد. قرار دادن چند پنجره و نورگیر در دیوارها و یا سقف سالن، می تواند باعث ایجاد فضایی با حس و حال خوب شود.
لازم به ذکر است که باشگاه های ورزشی معمولا دارای بخش های مختلفی هستند و در هر بخش فعالیت های متفاوتی انجام می شود. بنابراین بهتر است نورپردازی متناسب با هر بخش بصورت مجزا انجام شود.

سیستم تهویه مناسب برای راه اندازی و تجهیز باشگاه ورزشی

بدیهی است که هر باشگاه ورزشی باید به سیستم تهویه هوای مجهز باشد. از الزامات تهویه مطبوع می توان به مواردی مانند دمای مناسب، رطوبت مناسب، فیلتر هوا، گردش مناسب هوا و تامین هوای تازه اشاره کرد که وجود هر کدام به نوعی ضروری می باشد.
در ادامه به چند نمونه از سیستم های مهم تهویه هوا که باید در باشگاه ها وجود داشته باشند اشاره می کنیم.

استفاده از تجهیزات به روز و کاربردی

انتخاب و تهیه دستگاه های یک باشگاه، بستگی به نوع فعالیت ورزشی دارد که در آنجا انجام می شود. برای مثال تجهیز یک باشگاه بدنسازی با یک باشگاه یوگا خیلی متفاوت است. با توجه به این موضوع در ادامه به معرفی برخی از دستگاه های مهمی که به طور کلی باید در سالن های ورزشی باشند می پردازیم.
برخی تجهیزات و دستگاه های مهمی که باید در یک سالن ورزشی وجود داشته باشند:
دمبل، هالتر، پایه هالتر، وزنه بشقابی، میله EZ، فوم رولر، توپ استقامتی، کتل بل، نیمکت قابل تنظیم، دستگاه سیم کش دو طرفه، سیم کش زیر بغل، پرس نیمکت، دستگاه روئینگ، دستگاه اسکات هاگ، دستگاه اسمیت، تردمیل، دوچرخه، دستگاه اپتیکال، دستگاه اپ پایین – بالا، دستگاه پرس سینه – سرشانه، دستگاه تی بار، مولتی کراس، دستگاه باتر فلای، دستگاه پشت بازو، دستگاه جلو پا – پشت پا، دستگاه شکم ریلی، دستگاه کرانچ شکم، دستگاه فیله کمر، دستگاه کات باسن و … .

چیدمان درست دستگاه ها در باشگاه ورزشی

تجهیزات و دستگاه های ورزشی باید علاوه بر قرار گرفتن در بخش های مربوطه، چیدمان درست و اصولی هم داشته باشند به طوری که ورزشکاران هنگام استفاده از آنها، با یکدیگر برخورد نکنند. همچنین برای چیدمان وسایل باید از گنجایش و ظرفیت فضای باشگاه بهترین استفاده را کرد تا علاوه بر کاربردی بودن، ظاهری زیبا و مرتب داشته باشد.

نصب سیستم صوتی

در این بین از اهمیت وجود یک سیستم صوتی قوی در باشگاه های بدنسازی نباید غافل شوید. سیستم صوتی جهت بالا بردن انرژی و افزایش بازدهی فعالیت ورزشکاران استفاده می شود. نکته مهمی که هنگام نصب سیستم صوتی به آن توجه شود در نطر گرفتن اندازه سالن است تا تعداد اسپیکرها مناسب باشد و پخش صدا به صورت یکنواخت انجام شود.

جذابیت بصری دیزاین داخلی باشگاه

رعایت اصول رنگ آمیزی، استفاده از رنگهای پر انرژی در طراحی داخلی سالن‌های ورزشی و نصب آینه های قدی تاثیر قابل توجه و مستقیمی روی سطح انرژی افراد دارد. این نکته را نباید فراموش کرد که یک باشگاه بدنسازی باید سرشار از انرژی باشد.

طراحی رختکن

رختکن بخشی جدا نشدنی از یک باشگاه بدنسازی است. با توجه به کوچک بودن فضای رختکن، باید مطمئن شویم که حتما تهویه مناسبی داشته باشد. همچنین افراد باید کمدهای اختصاصی داشته باشند تا لباس ها و وسایل خود را در آن قرار دهند.

باشگاه خانگی

طراحی و دیزاین هوم جیم

هوم جیم یا باشگاه خانگی، گزینه‌ی مناسبی برای کسانی است که فرصت کافی برای رفتن به باشگاه‌ را ندارند، و یا ترجیح می‌دهند فضایی اختصاصی برای ورزش کردن داشته باشند. ورزش در خانه می تواند به اندازه ورزش در باشگاه‌ها موثر باشد. فقط کافی‌ست با تهیه فضا و تجهیزات موردنیاز، طبق یک برنامه ریزی دقیق که برای نوع فعالیت ورزشی شما تنظیم شده، عمل کنید.

برای طراحی یک هوم جیم می‌توان از یک اتاق یا انباری با متراژ مناسب استفاده کرد. وسایل و تجهیزات هم بسته به نوع فعالیت ورزشی و مقدار بودجه‌ای که تعیین کرده‌اید، می‌توانند ساده یا پیشرفته باشند. در واقع شما با هر بودجه‌ای میتوانید برای طراحی و ساخت باشگاه خانگی اقدام کنید.

مزایای داشتن هوم جیم یا باشگاه خانگی

  • افزایش کیفیت زندگی روزمره و سلامتی: قطعا مهمترین مزیت داشتن یک هوم جیم و انجام تمرینات ورزشی به طور مرتب و روزانه، باعث بهبود سطح کیفیت زندگی هر فردی می شود. با توجه به اینکه داشتن فعالیت جسمانی یا روتین ورزشی، یکی از مهم ترین فاکتورهای سلامتی محسوب می شود، می توان گفت اختصاص دادن بخشی از فضای خانه به محیطی برای ورزش، بهترین گزینه می باشد.
  • امکان داشتن محیط ورزشی با حداقل هزینه و امکانات: از آن جا که قصد ورزش کردن در خانه را دارید، نیازی نیست که هزینه زیادی برای وسایل مورد نیاز خود کنید. لازم به ذکر است که هدف اصلی شما ورزش کردن و حفظ سلامت است. پس می توانید با هر مقدار سرمایه ای باشگاه خانگی خود را بسازید.
  • دسترسی راحت: ممکن است در نزدیکی محل زندگی بعضی افراد باشگاه ورزشی وجود نداشته باشد، و یا دسترسی به آن سخت باشد. در این صورت فراهم کردن یک هوم جیم می تواند این مشکل را برطرف کند.
  • صرفه جویی در زمان: ممکن است شما هم به خاطر مشغله های روزمره، فرصت رفتن به باشگاه را نداشته باشید. در این صورت داشتن یک هوم جیم می تواند بهترین گزینه باشد تا طبق برنامه های خود زمانی از روز را به ورزش اختصاص دهید.
  • داشتن حریم شخصی: برای بعضی افراد که ممکن است ترجیح دهند تنها و یا در فضای شخصی خود ورزش کنند، هوم جیم می تواند گزینه مناسبی باشد.
  • ایجاد محیطی متناسب با فعالیت ورزشی مد نظر: داشتن یک باشگاه خانگی این امکان را به افراد می دهد تا تجهیزات و وسایل مورد نیاز خود را فقط متناسب با نوع ورزشی که انجام می دهند تهیه کنند و فضایی مختص به آن را برای خود فراهم آورند.

معرفی مجرب ترین مربی‌های ورزشی و ارائه برنامه های ورزشی

ما در مجموعه لومانا علاوه بر خدمات راه اندازی و تجهیز باشگاه های ورزشی، در صورت نیاز شما با معرفی مربیان مجرب و متخصص، و همچنین ارائه برنامه های ورزشی اصولی در کنار شما خواهیم بود.

خرید تجهیزات برای راه اندازی و تجهیز باشگاه ورزشی

مجموعه لومانا با عرضه‌ی به روز دستگاه ها و تجهیزات ورزشی با بالاترین کیفیت و قیمتی ایده آل، سعی دارد تا بهترین تجربه ها را برای علاقمندان به ورزش رقم بزند. شما می توانید برای خرید تجهیزات مورد نیاز خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا تجربه ی خرید بهتری داشته باشید.
در ادامه به معرفی برخی از مهم ترین تجهیزات موردنیاز باشگاه های ورزشی میپردازیم:

نام تصویر
دیپ بار ایستاده دیپ بار ایستاده
کراس آور کراس آور
نیمکت سرشانه ثابت نیمکت سرشانه ثابت
میز پرس بالا سینه میز پرس بالا سینه
نیمکت مدرج شیب منفی نیمکت مدرج شیب منفی
رک تجهیزات رک تجهیزات
دستگاه فلای دستگاه فلای
دستگاه پرس سینه دستگاه پرس سینه
دستگاه هاگ پا دستگاه هاگ پا
دستگاه پرس سرشانه وزنه آزاد دستگاه پرس سرشانه وزنه آزاد

لومانا اسپرت

با توجه به متن بالا دریافتیم که برای راه اندازی و تجهیز هر نوع باشگاه ورزشی بهتر است که از متخصصین در این زمینه مشاوره بگیریم، چون شروع کردن هر کسب و کاری نیاز به اطلاعات دقیق در رابطه با آن کسب و کار دارد تا هم بتوانیم کارها را اصولی پیش ببریم و هم تا حد امکان از اشتباهات پرهیز کنیم و در نهایت به نتیجه مطلوب خود برسیم.

تیم لومانا اسپرت با ارائه تمامی خدمات مرتبط با تاسیس باشگاه های ورزشی و در همه مراحل همراه شماست تا بتوانید رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید.


راه های ارتباطی
راه های ارتباطی

نظرات مشتریان

من مدت زیادی بود که می خواستم یک باشگاه ورزشی داشته باشم اما موفق نمیشدم، تا اینکه با مجموعه لومانا آشنا شدم. کارشون واقعا عالیه و حتما پیشنهاد میکنم باهاشون همکاری کنید.

من برای دیزاین هوم جیم از تیم لومانا کمک گرفتم که در زمان بسیار کمی، بهترین باشگاه خانگی را برای من راه اندازی کردند و از نتیجه کار بسیار راضی هستم.

ما تمام تجهیزات لازم برای باشگاه تازه تاسیسمون رو از تیم حرفه ای لومانا تهیه کردیم و از کیفیت وسایل بسیار راضی هستیم.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان، فقط کافیه فرم مربوطه رو تکمیل کنید تا در کوتاه ترین زمان با شما تماس بگیریم.